preloader
فونت

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف چیست؟

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف چیست؟

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف چیست؟ یکی از اصطلاحات رایج دنیای تایپ فیس ها Sans و سنس سریف Sans Serif است که احتمالا شما هم تفاوت این دو را نمی دانید در این پست از سایت ویژوال فایل تفاوت این دو اصطلاح دنیای فونت ها را به صورت تصویری در ویژوال فایل برای شما آموزش می دهیم با ما همراه باشید…

فونت های سنس Sans و سنس سریف Sans Serif

سریف (Serif) در واقع به خطوط کوچک یا زائده‌هایی گفته می‌شود که در نقاط پایانی یک حرف، رقم یا نماد افزوده می‌شود. صورت‌های نوشتاری (فونت هایی) که دارای این خطوط کوچک در اجزای نوشتاری خود هستند را فونت‌های سریف می‌نامند.

در مقابل، فونت‌های سنس سریف (Sans-serif) به فونت‌هایی گفته می‌شود که دارای این زوائد نیستند (واژه sans به معنای “بدونِ …” می‌باشد و از زبان فرانسوی گرفته شده است).

در تصویر زیر که برای مقایسه قرار دادیم…می‌توانید یک فونت سریف را در کنار یک فونت سنس سریف مشاهده کنید. در فونت سریف، خطوط زائده‌ای (یا همان serif ها) با رنگ قرمز نشان داده‌اند.

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف

تفاوت فونت های سنس و سنس سریف

کاربرد فونت های سنس و سنس سریف؟

تایپ فیس های سریف بیشتر جنبه تزئینی و نمایشی دارند اما بسیاری معتقدند در متون چاپی استفاده از این نوع فونت‌ها می‌تواند باعث خوانایی بهتر متن شود. اما در واقع باید پذیرفت این قانون در مورد همه‌ی فونت‌ها صدق نمی‌کند و الزاما تمام فونت‌های سریف در چاپ خواناتر از فونت‌های سنس سریف نیستند.

با اینحال معمولا خطوط تزئینی serif (همانطور که در فونت‌هایی نظیر Times New Roman و Georgia دیده می‌شود) به مغز در شناسایی سریع‌تر کاراکترهای چاپ شده و درنتیجه خوانایی متن کمک می‌کنند.

از این رو معمولا از این نوع فونت‌ها در بدنه‌ی متون چاپ شده استفاده می‌شود و اغلب برای هدینگ‌ها، فونت‌های sans-serif ترجیح داده می‌شوند. در مقابل، برای وبسایت‌ها و متونی که روی صفحات مانیتور نمایش داده می‌شود معمولا از فونت‌های sans-serif نظیر Arial و Verdana استفاده می‌شود.

در ضمن اگه چیزی نیاز داشتید که توی مطالب نتونستید پیدا کنین از وبلاگ ویژوال فایل استفاده کنین!

 

آموزش تفاوت فونت های سنس و سنس سریف در وب سایت ویژوال فایل

برای دریافت آموزش های جدید و فایل های رایگان حتما در کانال تلگرام ویژوال فایل به آدرس VisualFile@ عضو باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید
اینستاگرم پینترست تلگرام
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
خانه
حساب کاربری من
0 موارد محصول